Matskedar silver

287756

MATSKEDAR, 12 st, silver, modell gammal fransk, stämplade Abraham Hamnqvist , Åmål veksam 1815-1842. ca 1820, längd ca 22,5 cm, totalvikt 773 gram

Med monogram R.N, mindre slitage och bucklor

Silver

Monter 24

Matskedar silver

Budhistorik (9 bud)
1645376
1646524
1645376
1645734
1 900
1645376
1 800

Slutpris SEK:
215 EUR, 251 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.