Carl Eldh bronsskulptur

287747

ELDH, Carl (1873-1954): "Mor", signerad och daterad C. J. Eldh Paris 1900, patinerad brons, gjutarmärkt E Petterson FUD, höjd ca 32 cm

Konst, Skulpturer

Monter 25

Carl Eldh bronsskulptur

Budhistorik (41 bud)
1647097
24 000
1647095
23 000
1647091
22 000
1647088
21 000
1647087
20 000

Slutpris SEK:
24 000
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer