Carl Eldh bronsskulptur

287747

ELDH, Carl (1873-1954): "Mor", signerad och daterad C. J. Eldh Paris 1900, patinerad brons, gjutarmärkt E Petterson FUD, höjd ca 32 cm

Konst, Skulpturer

Monter 25

Carl Eldh bronsskulptur

Budhistorik (41 bud)
1647097
24 000
1647095
23 000
1647091
22 000
1647088
21 000
1647087
20 000

Slutpris SEK:
24 000
2 422 EUR, 2 875 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.