Harald Sonesson Pelle Svanslös illustration

287727

SONESSON, Harald (född 1942): Originalillustration: ur Pelle Svanslös, Måns och Bill & Bull traskar i snön i en Uppsalagränd, signerad Harald Sonesson, akvarell och tusch, 22x31 cm; i passepartout, oramad

Rum 1

Budhistorik (5 bud)
1646935
600
1646803
550
1646690
500
1646690
1646351

Slutpris SEK:
600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer