Sjuanstolar

287633

STOLAR, 1 par, modell Sjuan, formgivna av Arne Jacobsen 1955, för Fritz Hansen, Danmark, klädda i grön textil, sitthöjd ca 42 cm

Slitage, nagg, tryckmärken

Möbler, Design

Rum 6

Sjuanstolar

Budhistorik (11 bud)
1644683
700
1645165
700
1644683
650
1644369
600
1644064
550

Slutpris SEK:
700
71 EUR, 84 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.