Wilhelm Kåge skål

287630

WILHELM KÅGE, skål, Gustavsberg, 1950-tal, Farsta, roströd och blå glasyr, signerad FARSTA KÅGE samt Gustavsbergs studio Å, höjd ca 9, diameter ca 19 cm

Fotring med lagning

Keramik/Porslin

Monter 22

Wilhelm Kåge skål

Budhistorik (12 bud)
1646218
1646217
1646216
750
1646215
700
1646214
650

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer