Wilhelm Kåge skål

287630

WILHELM KÅGE, skål, Gustavsberg, 1950-tal, Farsta, roströd och blå glasyr, signerad FARSTA KÅGE samt Gustavsbergs studio Å, höjd ca 9, diameter ca 19 cm

Fotring med lagning

Keramik/Porslin

Monter 22

Wilhelm Kåge skål

Budhistorik (12 bud)
1646218
1646217
1646216
750
1646215
700
1646214
650

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.