Brosch sekelskifte 1900

287619

BROSCH, 1800-talets senare del, kamé av skuret snäckskal med motiv föreställande orientaliskt sceneri, förgylld ram med rocailledekor, ca 7x6 cm

Smärre ytliga sprickor

Guld/Smycken

Kundcenter

Brosch sekelskifte 1900

Budhistorik (3 bud)

1641160
950
1640909
1635884

Slutpris SEK:
950
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer