Lenzkirch konsolur

287603

KONSOLUR, 1890-tal, rokokostil, Lenzkirch, dekorelement i mässing, fodral i betsad björk, tavla med romerska siffror i blå emalj, verket numrerat 831402, höjd inkl. konsol 74 cm

Dekorlister saknas, slitage

Ändringar/tillägg
Pende samt nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 2

Lenzkirch konsolur

Budhistorik (30 bud)
1646174
7 600
1645955
7 400
1646171
7 400
1645955
7 200
1645930
7 000

Slutpris SEK:
7 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer