Lenzkirch konsolur

287603

KONSOLUR, 1890-tal, rokokostil, Lenzkirch, dekorelement i mässing, fodral i betsad björk, tavla med romerska siffror i blå emalj, verket numrerat 831402, höjd inkl. konsol 74 cm

Dekorlister saknas, slitage

Ändringar/tillägg
Pende samt nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 2

Lenzkirch konsolur

Budhistorik (30 bud)
1646174
7 600
1645955
7 400
1646171
7 400
1645955
7 200
1645930
7 000

Slutpris SEK:
7 600
767 EUR, 910 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.