Käpp sekelskiftet 1800

287602

KÄPP, omkring 1800, knopp i 18 k guld, stämplad Olof Hallman, Stockholm 1795, märkt "väg.2. 2/3", längd 86 cm, guldvikt ca 8 g

Bristningar och bucklor, ändbeslag saknas

Fashion, Väskor, accessoarer, Guld/Smycken

Monter 23

Käpp sekelskiftet 1800

Budhistorik (6 bud)
1645315
1641011
1 900
1641011
1 800
1637176
1 700
1636980
1 600

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer