Käpp sekelskiftet 1800

287602

KÄPP, omkring 1800, knopp i 18 k guld, stämplad Olof Hallman, Stockholm 1795, märkt "väg.2. 2/3", längd 86 cm, guldvikt ca 8 g

Bristningar och bucklor, ändbeslag saknas

Fashion, Väskor, accessoarer, Guld/Smycken

Monter 23

Käpp sekelskiftet 1800

Budhistorik (6 bud)
1645315
1641011
1 900
1641011
1 800
1637176
1 700
1636980
1 600

Slutpris SEK:
202 EUR, 240 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.