Käpp i ebenholtz och elfenben

287596

KÄPP, 1800-talets slut, ebenholts och elfenben, dekorring i 18 k guld, stämplad Carl Fredrik Widmark, Köping 1894, längd 92 cm, träfodral samt historisk dokumentation medföljer
PROVENIENS: Intendent Fredrik Adolf de Berg

Dekorring med inskription

Fashion, Väskor, accessoarer, Guld/Smycken

Monter 23

Käpp i ebenholtz och elfenben

Budhistorik (13 bud)
1645957
4 600
1643367
4 400
1638855
4 200
1643366
4 200
1638855

Slutpris SEK:
4 600
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer