Käpp i ebenholtz och elfenben

287596

KÄPP, 1800-talets slut, ebenholts och elfenben, dekorring i 18 k guld, stämplad Carl Fredrik Widmark, Köping 1894, längd 92 cm, träfodral samt historisk dokumentation medföljer
PROVENIENS: Intendent Fredrik Adolf de Berg

Dekorring med inskription

Fashion, Väskor, accessoarer, Guld/Smycken

Monter 23

Käpp i ebenholtz och elfenben

Budhistorik (13 bud)
1645957
4 600
1643367
4 400
1638855
4 200
1643366
4 200
1638855

Slutpris SEK:
4 600
464 EUR, 551 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.