Ampel 1800-tal

287585

AMPEL, 6-armad, 1800-talets senare del, Karl Johan-stil, med ljusatrapper, mässing, delvis bemålad, avslutad i pinjekotte, höjd ca 75, diameter ca 47 cm

Senare elektrifierad

Belysning, Taklampor

Rum 5

Ampel 1800-tal
Budhistorik (11 bud)
1645740
750
1645737
700
1645584
650
1645703
600
1645584
550

Slutpris SEK:
750
73 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.