Skrivbord i Louis XV-stil

287584

SKRIVBORD, 1900-talets första hälft, Louis XV-stil, rikt skuren dekor i valnöt, pappklädd skiva samt valnötsfanér, nyckelbussning i pärlemor, höjd 80,5, 125x80 cm

En nyckelbussning saknas, skiva med slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Rum 12

Skrivbord i Louis XV-stil

Budhistorik (29 bud)
1645973
3 600
1645997
3 600
1645973
3 400
1645993
3 200
1645973

Slutpris SEK:
3 600
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer