Silverbestick 1800-tal

287579

GAFFLAR, 12 st, SKEDAR, 6 st, silver, modell Olga resp snäck, CG Hallberg, Stockholm 1877 resp HG Vogt & Sr 1861, längd ca 21 resp 22,5 cm
vikt gafflar ca 1100 g, skedar ca 410 g, total vikt 1510 g

Gafflar med monogram samt något skeva tänder, slitage

Silver, Silverbestick

Monter 21

Silverbestick 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

1644328
1641122
1636302
1636301

Slutpris SEK:
391 EUR, 457 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.