Silverbestick 1800-tal

287579

GAFFLAR, 12 st, SKEDAR, 6 st, silver, modell Olga resp snäck, CG Hallberg, Stockholm 1877 resp HG Vogt & Sr 1861, längd ca 21 resp 22,5 cm
vikt gafflar ca 1100 g, skedar ca 410 g, total vikt 1510 g

Gafflar med monogram samt något skeva tänder, slitage

Silver, Silverbestick

Monter 21

Silverbestick 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

1644328
1641122
1636302
1636301

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer