Kombinationsmöbel David Rosén NK

287574

KOMBINATIONSMÖBEL, 3 delar, David Rosén, för Nordiska Kompaniet, 1950-tal, teak, mässingsbeslag, bestående av byrå, fyrlådig, skåp inrett med hyllplan samt mellanliggande bordsskiva, höjd 75, 60x41 vardera, bordsskivans längd 60 cm, skyltmärkta samt datumstämplade 25 sept 1956, nyckel finns

Nyckel finns att hämta på utlämningen, skåpet med brännmärken

Rum 6

Budhistorik (7 bud)
1644997
3 200
1644476
1644476
2 600
1637563
1635186
450

Slutpris SEK:
3 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer