Byrå 1700-tal

287570

BYRÅ, 1700-tal, senbarock, fanérad i alm samt körsbär, profilerad skiva i marmor, 3 lådor, beslag i mässing, kortsidor med dekor av romber, höjd 80, 101x59 cm

Saknar lås, renoverad samt kompleterad, slitage, skiva med lagning

Rum 2

Byrå 1700-tal

Budhistorik (24 bud)
1644512
12 500
1644509
11 000
1643942
9 000
1643941
8 800
1643940
8 600

Slutpris SEK:
12 500
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer