Tallrikar 12 st. porslin Fornasetti "Eva"

287556

TALLRIKAR, 12 st, porslin, Fornasetti, "Eva", märkta "ALTO HAUT TOP Eva FORNASETTI MILANO MADE IN ITALY", tryckt dekor i svart, diameter ca 26 cm

En tallrik med repa, en tallrik med glasyrdefekter, en tallrik med fotnagg, en tallrik med färgprickar, smärre repor

Ändringar/tillägg
Smärre repor, en tallrik med färgprickar

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser, Design

Monter 21

Tallrikar 12 st. porslin Fornasetti

Budhistorik (28 bud)
1644929
17 500
1644927
17 000
1644928
16 500
1644927
16 000
1637897
15 500

Slutpris SEK:
17 500
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer