Bord 1920/30-tal Bodafors

287552

BORD, 1920/30-tal, möjligen Carl Malmsten, märkt Bodafors, fanérat i björk och jakaranda, sargen med klassicerande intarsiabård, utdragbart, höjd ca 75, 165x83 cm

Ytskador, bordsskivan med märken

Rum 4

Bord 1920/30-tal Bodafors

Budhistorik (4 bud)

1644661
1 900
1642685
1 600
1641530
1635949

Slutpris SEK:
1 900
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer