Målning 1900-tal

287429

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, (1900-tal), "Giästabådh hos Amanda Karlsson den skiönaste grevinnan på jorden", olja på duk, ca 97x120 cm; Kung Gustav V är en av middagsgästerna

Rullad, oramad

Rum 7

Målning 1900-tal

Budhistorik (8 bud)
1645716
650
1637352
600
1637352
550
1644190
500
1637352
450

Slutpris SEK:
650
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer