Takarmatur D . Lindholm Tenn

287402

TAKARMATUR, omkring år 1930, stämplad D.Lindholm, stomme i tenn med utvändig reliefekor i form av stiliserade blommor, skiva i blåtonat glas, utvändigt med fyra ljusplåtar i mässing samt ljusarmar för levande ljus, invändigt med två elektriska ljuspunkter, diameter 40 cm höjd ca 56 cm

Senare glas, bucklor, bristningar i ljusarmarmar

Ändringar/tillägg
Senare glas, bucklor, bristningar i ljusarmar

Belysning, Taklampor

Rum 5

Takarmatur D . Lindholm Tenn

Budhistorik (2 bud)

1644778
1 600
1634921

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer