Axel Jungstedt

287398

JUNGSTEDT, Axel (1859-1933): Herrporträtt, signerad och daterad Axel Jungstedt 15 aug 1915, olja på duk, 52x33 cm; med dedikation Till Tilly och Nils

Konst, Äldre måleri

Fack 40

Axel Jungstedt

Budhistorik (9 bud)
1644771
1642746
1642282
1642269
1641091
500

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer