Reinhold Norstedt oljemålning

287394

NORSTEDT, Reinhold (1843-1911): "Utsikt från Stockholms Djurgård närheten af Thorells villa", signerad och daterad Reinhold Norstedt 1897, olja på pannå, 29x27 cm

Med otydlig dedikation

Konst, Äldre måleri

Rum 2

Reinhold Norstedt oljemålning

Budhistorik (8 bud)
1644653
2 800
1644441
1 300
1643742
950
1643740
900
1643739
850

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer