Matbord 1950-tal

287387

MATBORD, 1950-tal, teak, ben i ek, etikettmärkt "Juryvald 1958", enligt uppgift Evald Melander Juryval av Svenska Slöjdföreningaen Form, gångjärn i mässing, höjd ca 70, 120x80, totala mått 160x120 cm

Bruksslitage, skivan med ngt slitage

Rum 15

Matbord 1950-tal

Budhistorik (9 bud)
1644702
1 700
1644617
1 600
1644701
1 600
1644617
1644574

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.