Supkopp

287368

SUPKOPP, silver, sannolikt Ryssland 1700-tal, möjligen Vologda, oidentifierad kontrollstämpel, punsad och repousserad dekor av blomster och festonger, raka knäckar, hänklar, höjd ca 6 cm, vikt ca 92 g

Slitage, sannolikt bortslipat monogram

Silver, Övriga silverföremål

Monter 22

Supkopp

Budhistorik (21 bud)
1645912
5 600
1645917
5 400
1645912
5 200
1645910
5 000
1645910
4 200

Slutpris SEK:
5 600
547 EUR, 640 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.