Byrå i valnötsfanér

287361

BYRÅ, med uppsats, 1900-talets andra hälft, nybarockstil, fanér i valnötsrot, träskuren dekor, delvis genombruten, bukig form, fyra lådor, mässingsbeslag, höjd ca 91, 102x54 cm

Spegel saknas, lösa delar medföljer inkl trasig nyckel och beslag, slitage, sprickor

Rum 4

Byrå i valnötsfanér

Budhistorik (11 bud)
1643793
1 700
1642005
1 600
1643791
1 600
1642005
1643790
1 400

Slutpris SEK:
1 700
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer