Supkopp

287359

SUPKOPP, silver, delvis otydliga stämplar, oidentifierad mästare, Moskva, 1760-tal, punsad och tremblerad dekor av musselskägg, invändigt förgylld, raka knäckar, höjd ca 4 cm, vikt ca 29 g

Silver, Övriga silverföremål

Monter 21

Supkopp

Budhistorik (14 bud)
1644220
2 800
1644564
2 800
1644220
2 600
1644214
2 400
1638857

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer