Silverföremål

287355

SUPKOPP, 1800-tal, tremblerad dekor, kulfötter, DOSA, invändigt förgylld, Gustaf Folcker, Stockholm, 1839, BESTICK, 35 st, 1800-1900-tal, bl a modell svensk rund, gammalfransk samt olga, SOCKERTÅNG, TESKED, Tyskland, silver 800/1000, total vikt ca 695 g

Delvis ägarstämplade, delvis slitage, supkopp med lagad fot

Silver

Monter 21

Silverföremål

Budhistorik (6 bud)
1644319
1644318
1 900
1642823
1 800
1636297
1 400
1636296

Slutpris SEK:
202 EUR, 240 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.