Silverföremål

287354

UPPLÄGGNINGSGAFFEL, SERVERINGSSPATEL, SOCKERSTRÖARE, TESIL, SKOPOR, 4 st, silver, 17-1900-tal, utländska stämplar, delvis otydliga, bl a Norge, Holland, England, bl a Tostrup, spatel av Anders Lundqvist, Stockholm 1856, delvis förgyllda, en skopa med benskaft, längd ca 6,5-27 cm, total vikt exklusive delar i blandade material ca 89 g

Uppläggningsgaffel samt spatel med fyllda skaft, förgyllning delvis med slitage

Silver, Övriga silverföremål

Monter 20

Silverföremål

Budhistorik (4 bud)

1644166
550
1642821
500
1637075
1636294

Slutpris SEK:
550
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer