Silverföremål 1800-1900-tal

287350

LUKTDOSA, Härnösand 1852, invändigt förgylld, dekor i filigranteknik, KRUCIFIX, 1800-tal, förgyllt, höjd ca 6 cm, UPPDRAGSNYCKEL, 1800/1900-tal, silver, otydliga stämplar, för fickur, HANDVÄSKA, 1800/1900-tal, beslag i silver, Holland, otydliga stämplar, tyg i sammet

Slitage, luktdosa med namngravyr "Sophi", krucifix saknar några hängande ornament, dosa, krucifix och uppdragsnyckel sammonterade på senare kedja i stål

Silver, Övriga silverföremål

Monter 21

Silverföremål 1800-1900-tal

Budhistorik (4 bud)

1640767
1640638
500
1638037
1635527

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer