Silverföremål 1800-1900-tal

287350

LUKTDOSA, Härnösand 1852, invändigt förgylld, dekor i filigranteknik, KRUCIFIX, 1800-tal, förgyllt, höjd ca 6 cm, UPPDRAGSNYCKEL, 1800/1900-tal, silver, otydliga stämplar, för fickur, HANDVÄSKA, 1800/1900-tal, beslag i silver, Holland, otydliga stämplar, tyg i sammet

Slitage, luktdosa med namngravyr "Sophi", krucifix saknar några hängande ornament, dosa, krucifix och uppdragsnyckel sammonterade på senare kedja i stål

Silver, Övriga silverföremål

Monter 21

Silverföremål 1800-1900-tal

Budhistorik (4 bud)

1640767
1640638
500
1638037
1635527

Slutpris SEK:
101 EUR, 120 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.