Byster 1 par Tyskland Louis XVI o Marie Antoinette

287328

BYSTER, 1 par, silver och skulpterat elfenben, Tyskland 1900-talets början, föreställande Louis XVI och Marie Antoinette, stämplade firma Neresheimer, Hanau, höjd 15,5-16,5 cm

elfenben med sprickor

Silver, Övriga silverföremål, Konst, Skulpturer

Monter 20

Budhistorik (35 bud)
1643558
9 200
1643556
9 000
1643555
8 800
1643551
8 600
1643548
8 400

Slutpris SEK:
9 200
899 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.