PH-lampa

287295

TAKARMATUR, Paul Henningsen för Louis Poulsen, sk "PH-lampa", vitlackerad, delvis blå insida, diameter 48 cm

Bruksslitage, kantnagg

Belysning, Taklampor, Design

Rum 17

PH-lampa
Budhistorik (16 bud)
1642182
2 400
1642181
1642154
1642180
1642154
1 900

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.