Christian Fredrik Swensson oljemålning

287291

SWENSSON, Christian Fredrik (1834-1909): Strandmotiv med segelbåt, signerad och daterad C.F. Swensson -91, olja på duk, 35x25 cm

Smärre dukskada

Konst, Äldre måleri

Rum 14

Budhistorik (20 bud)
1641296
5 600
1642740
5 400
1641296
5 200
1642736
5 200
1641296
5 000

Slutpris SEK:
5 600
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer