Smörknivar 1900-tal

287256

SMÖRKNIVAR, 6 st, delvis sterlingsilver, oidentifierad mästarstämpel GH, Sheffield ca 1899, pistolskaft, förgyllt blad i stål, längd ca 16 cm, etui medföljer

Smärre slitage

Silver, Silverbestick

Monter 19

Smörknivar 1900-tal

Budhistorik (11 bud)
1642731
1642414
1642414
1 700
1642071
1 600
1636472

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer