Fruktknivar 1800-tal

287180

FRUKTKNIVAR, 6+8 st, modell Prins Albert, varav 6 st med stämplat alliansvapen, Anders Lundqvist, Stockholm, ca 1860, resterande av olika mästare, olika årtal, ca 1860-tal, blad i silver, längd ca 17,5-18 cm

Silver

Monter 19

Fruktknivar 1800-tal

Budhistorik (8 bud)
1642684
1640459
1 400
1637549
1 300
1640458
1637549

Slutpris SEK:
151 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.