KANDELABER LJUSSTAKE LYKTA

287131

KANDELABER, för 3 ljus samt 1 sparljus, LJUSSTAKE, 1900-talets andra hälft, smide, LYKTA, 1800-tal, smide, genombruten dekor, höjd 23-63 cm

Lyktan med senare el, bruksslitage

Diverse, Inredning och husgeråd, Allmoge

Rum 3

KANDELABER LJUSSTAKE LYKTA

Budhistorik (7 bud)
1641648
600
1632197
550
1641647
500
1632197
450
1634786

Slutpris SEK:
600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer