Brännvinssked silver

287077

BRÄNNVINSSKED, silver, 1700-tal, Sverige/Norge, otydliga oidentifierade stämplar, graverad dekor, frånsida med ägarmonogram, längd ca 16 cm

Slitage, smärre bucklor

Silver, Övriga silverföremål

Monter 18

Brännvinssked silver

Budhistorik (5 bud)
1641650
750
1641649
600
1641025
550
1633823
500
1633821

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.