Saltkar England

287068

SALTKAR, 4 st., sterlingsilver, England, otydliga mästarstämplar, London 1801, båtformade, liv med graverade släktvapen, SALTSKEDAR, 3 st, sterlingsilver, sannolikt John Lias, 1811 respektive 1818, total vikt ca 397 g

Slitage

Silver, Övriga silverföremål

Kundcenter

Saltkar England

Budhistorik (15 bud)
1640489
7 000
1640305
5 000
1640304
1639704
2 400
1639686
1 700

Slutpris SEK:
7 000
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer