Saltkar England

287068

SALTKAR, 4 st., sterlingsilver, England, otydliga mästarstämplar, London 1801, båtformade, liv med graverade släktvapen, SALTSKEDAR, 3 st, sterlingsilver, sannolikt John Lias, 1811 respektive 1818, total vikt ca 397 g

Slitage

Silver, Övriga silverföremål

Kundcenter

Saltkar England

Budhistorik (15 bud)
1640489
7 000
1640305
5 000
1640304
1639704
2 400
1639686
1 700

Slutpris SEK:
7 000
676 EUR, 767 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.