Sektretär i Louis XV-stil

287063

DAMSEKRETÄR, 1900-talets första hälft, Louis XV-stil, valnötsfanér, ovandel med genombruten gallerkant, dekorelement i mässing, skrivskiva i grönt skinn, höjd 93, 70x94 cm

Maskstungen, skador och slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Rum 7

Sektretär i Louis XV-stil

Budhistorik (20 bud)
1639157
1 600
1640643
1639157
1 300
1638330
1638198

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer