Senapskanna silver

287057

SENAPSKANNA, silver, sekelskifte 1800, otydliga stämplar, genombruten dekor av nollgaller, locket invändigt förgyllt, insats i blått glas, höjd ca 8,5 cm, vikt exklusive insats ca 82 g

Insats lagad

Silver, Övriga silverföremål

Monter 16

Senapskanna silver

Budhistorik (3 bud)

1638340
1632530
450
1629759

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer