Senapskanna silver

287057

SENAPSKANNA, silver, sekelskifte 1800, otydliga stämplar, genombruten dekor av nollgaller, locket invändigt förgyllt, insats i blått glas, höjd ca 8,5 cm, vikt exklusive insats ca 82 g

Insats lagad

Silver, Övriga silverföremål

Monter 16

Senapskanna silver

Budhistorik (3 bud)

1638340
1632530
450
1629759

Slutpris SEK:
101 EUR, 120 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.