Skål silver

287048

SKÅL / SÅSSNIPA, silver, Sverige sannolikt 1829, otydliga stämplar, barockstil, konturerad kant, invändigt förgylld, längd ca 16 cm, vikt ca 225 g

Smärre bucklor, tumgrepp med graverat släktvapen

Silver, Övriga silverföremål

Kundcenter

Skål silver

Budhistorik (9 bud)
1640816
3 600
1640456
3 200
1640452
2 800
1640437
2 600
1639283
1 900

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.