Skål silver

287048

SKÅL / SÅSSNIPA, silver, Sverige sannolikt 1829, otydliga stämplar, barockstil, konturerad kant, invändigt förgylld, längd ca 16 cm, vikt ca 225 g

Smärre bucklor, tumgrepp med graverat släktvapen

Silver, Övriga silverföremål

Kundcenter

Skål silver

Budhistorik (9 bud)
1640816
3 600
1640456
3 200
1640452
2 800
1640437
2 600
1639283
1 900

Slutpris SEK:
3 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer