Saltkar England

287046

SALTKAR, 1 par, sterlingsilver, England, 1700-talets slut, oidentifierad mästarstämpel SG, genombruten dekor, insatser med slipad dekor av stjärna, SALTSKEDAR, 2 st, otydliga stämplar, längd ca 7 cm, total vikt exklusive insatser ca 83 g

Lagningar, 1 insats med mindre kantnagg, saltskedar med bristningar samt ägarvapen samt 1 med ägarmonogram, sliten förgyllning

Silver, Övriga silverföremål

Kundcenter

Saltkar England

Budhistorik (8 bud)
1638889
4 400
1638335
4 200
1638888
4 200
1638335
1630217
3 800

Slutpris SEK:
4 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer