Axel Törneman oljemålning

287025

TÖRNEMAN Axel (1880-1925): Timmerflottare, signerad Törneman, olja på duk, 146x120 cm
PROVENIENS: Ingrid Törnblom, Eksjö
UTSTÄLLD: Axel Törneman, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1967, katalognr 123

Konst, Äldre måleri

Rum 9

Axel Törneman oljemålning

Budhistorik (22 bud)
1639569
44 000
1639570
42 000
1639569
40 000
1639568
39 000
1639285
38 000

Slutpris SEK:
44 000
Utropspris SEK:
38 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer