Axel Törneman oljemålning

287025

TÖRNEMAN Axel (1880-1925): Timmerflottare, signerad Törneman, olja på duk, 146x120 cm
PROVENIENS: Ingrid Törnblom, Eksjö
UTSTÄLLD: Axel Törneman, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1967, katalognr 123

Konst, Äldre måleri

Rum 9

Axel Törneman oljemålning

Budhistorik (22 bud)
1639569
44 000
1639570
42 000
1639569
40 000
1639568
39 000
1639285
38 000

Slutpris SEK:
44 000
4 440 EUR, 5 271 USD
Utropspris SEK:
38 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.