Vas Sylvia Stave

287006

VAS, Sylvia Stave för CG. Hallbergs, 1930-tal, tenn, stämplad CG Hallberg, höjd 22 cm
HISTORIK: Sylvia Stave (1908-1994) var formgivare hos C G Hallberg mellan åren 1929-39.

Bruksslitage

Metall, Design

Monter 24

Vas Sylvia Stave

Budhistorik (30 bud)
1646811
5 400
1646817
5 200
1646811
5 000
1646715
4 800
1646808
4 600

Slutpris SEK:
5 400
521 EUR, 592 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.