Fritz Winter etsning och akvatint

286995

WINTER, Fritz (1905-1976): Farbaquatinta No. 6, 1967, signerad och numrerad F. Winter 78/100, etsning och akvatint i färger, 19x18 cm
LITTERATUR: Gabler 58

Rum 11

Budhistorik (10 bud)
1637319
1 300
1640320
1637319
1640317
1637319
850

Slutpris SEK:
1 300
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer