Howard Hodgkin, Sand

286989

HODGKIN, Howard (England född 1932): Sand, litografi med handkolorering i akvarell, 1983, signerad, daterad och numrerad HH -83, 7/50, tryckt och utgiven av Petersburg Press, bladstorlek 78,5x101,5 cm
LITTERATUR: Tate Gallery 40

Rum 17

Howard Hodgkin, Sand

Budhistorik (5 bud)
1635191
8 600
1632997
8 000
1632777
7 800
1632316
7 600
1632036
7 200

Slutpris SEK:
8 600
840 EUR, 983 USD
Utropspris SEK:
14 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.