Howard Hodgkin, Sand

286989

HODGKIN, Howard (England född 1932): Sand, litografi med handkolorering i akvarell, 1983, signerad, daterad och numrerad HH -83, 7/50, tryckt och utgiven av Petersburg Press, bladstorlek 78,5x101,5 cm
LITTERATUR: Tate Gallery 40

Rum 17

Howard Hodgkin, Sand

Budhistorik (5 bud)
1635191
8 600
1632997
8 000
1632777
7 800
1632316
7 600
1632036
7 200

Slutpris SEK:
8 600
Utropspris SEK:
14 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer