Spegel med genombrutet krön

286954

GOLVSPEGEL, 1800-tal, mahognyfanér, löst krön med genombruten dekor av bla rocailler, tvådelat glas, lös sockel, totalhöjd ca 282 cm

Skador i glas, lagat krön, smärre dekorbortfall

Speglar, Diverse

Rum 2

Spegel med genombrutet krön
Budhistorik (15 bud)
1634922
1639026
1634922
850
1639025
1634922
750

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer