Pieter van Bloemen Le Trompette

286383

VAN BLOEMEN, Pieter (Antwerpen 1657-1720): Le Trompette, olja på duk, 28x37 cm
EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

Dubblerad, krackeleringar, färgbortfall, tryckmärken efter kilram

Ändringar/tillägg

Konst, Äldre måleri

Kundcenter

Budhistorik (8 bud)
1646731
5 400
1640499
5 200
1638031
5 000
1637950
4 800
1637385
2 400

Slutpris SEK:
5 400
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer