Pelle Swedlund, oljemålning

286257

SWEDLUND, Pelle (1865-1947): Gävle slott, signerad och daterad PS 1930, olja på duk, överdel delvis svängd, 130 x 136. Målningen är utförd som väggfält
PROVENIENS: SEB Trygg och Liv

Rum 1

Pelle Swedlund, oljemålning

Budhistorik (7 bud)
1641386
5 000
1639549
1634961
1634757
1634580

Slutpris SEK:
5 000
Utropspris SEK:
14 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer