Joan Miro färgetsning

286112

MIRO, Joan (1893-1983): ur Le Marteau sans Maitre, färgetsning och akvatint tryckt på japanpapper, 1976, signerad och numrerad Miro VI/L, bladstorlek 44,5 x 66 cm
LITTERATUR: Cramer books 216 (pl. 9), Dupin 952

Fläckar ("Foxing")

Rum 4

Joan Miro färgetsning
Budhistorik (18 bud)
1657779
9 800
1657790
9 600
1657779
9 400
1657789
9 200
1657779
9 000

Slutpris SEK:
9 800
891 EUR, 1 029 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.