Joan Miro färgetsning

286112

MIRO, Joan (1893-1983): ur Le Marteau sans Maitre, färgetsning och akvatint tryckt på japanpapper, 1976, signerad och numrerad Miro VI/L, bladstorlek 44,5 x 66 cm
LITTERATUR: Cramer books 216 (pl. 9), Dupin 952

Fläckar ("Foxing")

Rum 4

Joan Miro färgetsning
Budhistorik (18 bud)
1657779
9 800
1657790
9 600
1657779
9 400
1657789
9 200
1657779
9 000

Slutpris SEK:
9 800
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer