Severin Nilsson olja

286088

NILSSON, Severin (1846-1918): Landskap med flicka på stig, signerad Severin Nilson, olja på duk, 90x70 cm

Konst, Äldre måleri

Rum 2

Severin Nilsson olja

Budhistorik (16 bud)
1658542
16 500
1658543
16 000
1658542
15 500
1658537
15 000
1658534
14 500

Slutpris SEK:
16 500
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer