Bataljescen, oljemålning

286028

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (Tyskland, 1700-tal): Bataljscen, olja på koppar, 26x34. Motivet föreställer Gustaf II Adolf på sin häst Streiff i slaget vid Lützen 1632

Retuscher

Ändringar/tillägg
Retuscher

Konst, Äldre måleri

Rum 4

Bataljescen, oljemålning

Budhistorik (58 bud)
1660421
16 500
1660424
16 000
1660421
15 500
1660420
15 000
1660416
14 500

Slutpris SEK:
16 500
1 554 EUR, 1 868 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.