Bataljescen, oljemålning

286028

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (Tyskland, 1700-tal): Bataljscen, olja på koppar, 26x34. Motivet föreställer Gustaf II Adolf på sin häst Streiff i slaget vid Lützen 1632

Retuscher

Ändringar/tillägg
Retuscher

Konst, Äldre måleri

Rum 4

Bataljescen, oljemålning

Budhistorik (58 bud)
1660421
16 500
1660424
16 000
1660421
15 500
1660420
15 000
1660416
14 500

Slutpris SEK:
16 500
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer