Torsten Jovinge oljemålning

285822

JOVINGE, Torsten (1898-1936): Landskap med figurer, olja på duk, 35 x 25,5 cm
Utförd på 1920-talet. Proveniens: Konstnärens familj

Monter 26

Torsten Jovinge oljemålning

Budhistorik (10 bud)
1648378
6 000
1642852
1642851
1641748
1640777

Slutpris SEK:
6 000
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer